Останні хрестоносці (фільм, 1934)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Останні хрестоносці
უკანასკნელი ჯვაროსნები
Жанрбойовик
РежисерСіко Долідзе
СценаристСіко Долідзе
У головних
ролях
Серго Закаріадзе
Ш. Нозадзе
Нато Вачнадзе
Михайло Абесадзе
С. Канделакі
Акакій Кванталіані
Ш. Хоперія
Н. Анджапарідзе
О. Кеджерадзе
Васо Арабідзе
ОператорОлександр Дігмєлов
КомпозиторШалва Азмайпарашвілі
КінокомпаніяДержкінопром Грузії
Тривалість80 хв.
Мовагрузинська
КраїнаСРСР СРСР
Рік1934
IMDbID 0262085

«Останні хрестоносці» (груз. «უკანასკნელი ჯვაროსნები») — грузинський радянський чорно-білий художній фільм 1934 року кінорежисера Сіко Долідзе.

Сюжет

[ред. | ред. код]

Тема фільму — боротьба нового строю з племінною ворожнечею і суворими законами гір — найпереконливіше вирішувалася в окремих штрихах характеру головного героя — хевсура Торгвая, колишнього батрака, пробудженого до життя Радянською владою. Грав цю роль молодий актор театру Марджанішвілі Серго Закаріадзе, який дебютує нею в кіно.

Все було достовірно й правдиво в характері молодого хевсура, який все своє життя покірливо підкорявся законам племені, відгородженого від світу величезним кам'яним бар'єром. Але є в цьому фільмі епізод, в якому Закаріадзе виводив цей образ до широких екранних узагальнень. Колишній батрак Торгвай, який все життя заробляв лише на шматок хліба, зробив першу в житті покупку в сільському кооперативі. Переляканий своєю сміливістю, гордий і щасливий, він знімає з кооперативної полиці музичну скриньку, дбайливо обійнявши її величезними, натрудженими руками, заслуховується тонкою, як мереживо, мелодією. Цією покупкою, яка невимовно здивувала всіх його односельців, Торгвай утверджував право людини, забитої і пригноблюваної, на незвичайне — на мрію і щастя, які лише починали пробиватися крізь важкі заслони законів гір. Любов до хевсурськой дівчини Цициї, бажання жити у мирі з сусідніми племенами штовхає Торгвая на відчайдушні по сміливості вчинки — все це органічно впліталося у характер незвичайного для кінематографа тих років романтичного героя.

Актори

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]